O mně

Jaký je můj příběh?

Příběh mé cesty k profesionálnímu fotografování začal s malým kompaktním analogovým fotoaparátem, který mi jako dárek k narozeninám přinesli rodiče. Narodil jsem se v Jilemnici, ale brzy jsme se přestěhovali do Ústí nad Labem, kde jsem strávil většinu svého dětství. Nicméně, prázdniny jsem rád trávil u babičky v Desné, kde jsem objevil kouzlo krkonošských hor a začal se prvně zajímat o fotografování. Tyto dobrodružné výlety po horách, kde jsem se pokoušel zachytit krásu přírody svým prvním fotoaparátem Panasonic Lumix FZ38, mi dodaly inspiraci a lásku k fotografování.

Krátce po pořízení Panasonicu jsem přešel na zrcadlovku Nikon D90 a začal zkoumat další možnosti fotografie, zejména krajinářskou fotografii. Postupně jsem však začal objevovat krásu fotografování lidí a portrétování. Získal jsem svůj první portrétní objektiv a začal se věnovat i tomuto žánru.

Velký zlom v mé kariéře přišel na konci roku 2017, kdy se mi narodila dcera. Tato životní událost mě motivovala k dalšímu rozvoji mého fotografování. Rozhodl jsem se investovat do nového vybavení a zdokonalit své dovednosti. S nákupem nových objektivů a fotoaparátu Nikon D810 jsem začal fotografování chápat jako své povolání, nejen jako koníček. Otevřel jsem fotoateliér, kde mám možnost nabízet i studiové focení.

Každý snímek, každá událost, každý úsměv, který jsem mohl zachytit, mě utvrdil v přesvědčení, že fotografování není jen způsob, jak zaznamenat okamžiky, ale také způsob, jak sdílet příběhy a emoce. Srdcem a vášní jsem se stáhl do světa fotografie a rád bych sdílel své dobrodružství s každým, kdo se touží podělit o krásu světa okolo nás.

FAQ

Zde mám pro vás připravené odpovědi na časté dotazy od mých klientů.

Jak dlouho předem je třeba rezervovat termín pro svatební fotografii?

Doporučuji rezervovat termín co nejdříve, ideálně 6-12 měsíců předem, zejména pokud máte svatbu během sezóny.

Jaký je váš styl fotografie a máte nějakou specializaci?
Jak dlouho trvá, než jsou hotové finální fotografie?
Máte portfolio nebo ukázky předchozích svatebních fotografií?
Jaká je politika ohledně záloh a plateb?
Můžeme si přidat nebo upravit určité prvky balíčku podle našich potřeb?
Jaký je váš přístup k zachycení spontánních okamžiků proti dirigování scén?